YANGIN DURDURUCU ÜRÜNLER

/ Şaft Tesisat Geçişleri Yangın Durdurucu

Pasif Yangın Durdurucu Mastik Metacaulk MC 1200

18,9 Lt Kova MC 1200 Yangın Durdurucu Mastik

Yangın Durdurucu Ürün Bilgisi:

 

 

Pasif Yangın Durdurucu Mastik Metacaulk MC 1200 püskürtülerek veya rulo, fırça ile uygulanan, su bazlı, elastomerik, çok esnek bir yangın durdurucu kaplamadır. Yangın Durdurucu Mastik Metacaulk MC 1200 Yangın Duvarı veya Şaftlardan geçiş yapan, Kablolar, Kablo Kanalları, İzoleli, izolesiz borular,kablo kanalları gibi çeçiş yapan tesisat öğelerinin boşluklarında, yapısal her türlü derzde, konstrüksiyonlu dış cephe kaplamalarının, katlar arası yarattığı boşluklarda, yangın, duman ve zehirli gaz yayılımının önlenmesinde kullanılır. Yangın Durdurucu Mastik Metacaulk MC 1200 Test edilip, onaylandığı ve listelendiği nokta detayları doğru uygulandığında, 4 saate kadar yangın dayanımı temin etmektedir. Yangın Durdurucu Mastik Metacaulk MC 1200 Ekonomiktir. Hızlı uygulama ve devreye alma özelliği ile, pratik bir çözümdür. Özellikle geniş yapısal derzlerde kullanım imkanı ve çoklu ve karmaşık geçiş yapan tesisatlarda uygun çözümleri ile ön plana çıkmaktadır. Yangın Durdurucu Mastik Metacaulk MC 1200 Türkiye'de sayısız uygulama örneği vardır. UL onaylı nokta detaylarımızı seçmek için tıklayınız

Yangın Durdurucu Ek Bilgi:

Yangın Durdurucu olarak, Şaft, Duvar ve Döşemeden geçiş yapan tesisat öğelerinde, yapısal derzlerde kullanılan yangın durdurucu mastik Metacaulk MC 1200FM, UL, Intertek, Omega Point, W.Hersey gibi uluslararası laboratuarlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Listeli nokta detaylarını interaktif detay arama aracımızdan takip edebilirsiniz. 

Yangın Durdurucu Ürün Dökümantasyonu

Metacaulk_MC_1200_MSDS_.pdfUL_Onayi.pdfc_aj_8129.pdfFM_Onayi.pdfMC_1200_Yangin_Durdurucu_Mastik_TDS.pdf

Yangın Durdurucu Anahtar Özellikler

Yangın Durdurucu Mastik Anahtar Özellikleri

  • Yangın durdurucu mastik Yapısal Derzlerde 4 saate kadar, Bölme ve Döşeme geçişlerinde 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan, yangın yalıtım malzemesi

  • Yangın Durdurucu Mastik, Yüksek esneklik özelliği ile %50'ye kadar hareketli uygulamalarda çözüm sağlar. Yangın Yalıtımı, Deprem ve Yüksek sıcaklık farkı çalışması olan yerlerde idealdir.

  • Yangın Durdurucu Mastik Üstün Yapışma Özelliği sayesinde Tüm inşaai yüzeylere ( Beton, Ahşap, Çelik, Plastik vb.) yapışır.

  • Yangın Durdurucu Mastik Laboratuarlarda test edilmiş ve listelenmiş, belgelenebilir, derz ve Geçiş detaylarına sahiptir.

  • Yangın Durdurucu Mastik Fırça, Rulo veya airless pompa ile uygulama kolaylığı vardır.

  • Yangın Durdurucu Mastik İnce işlerde, istenirse üzeri boyanabilir.

  • Yangın Durdurucu Mastik Üstün özellikli formülü sayesinde, benzer ürünlere nazaran, çalışma şartlarında, donma, aşırı ısı, su ile çözülme gibi olumsuzluklara direnç gösteren bir yangın yalıtım malzemesidir.

  • Yangın Durdurucu Mastik Uygulandığı yerde düzgün bir yüzey elde edilir. Sarkma, akma vb. olumsuzluğu yoktur.

  • Yangın Durdurucu Mastik Uygun kaplama kalınlığını korumak için tutunma gücüne sahiptir.

  • Yangın Durdurucu Mastik Kolay temizlenir ve işlenir.

Yangın Durdurucu Tipik Uygulama Yerleri

Yangın Durdurucu Mastik ve Panel Boyasının Pratik uygulama yerleri

Deprem Bölgelerinde, ve Yüksek sıcaklık farkları olan, ısıl çalışma beklenen yerlerde, yapısal derzlerde, yangın duvarı ve bölmelerinden, döşemelerden geçiş yapan tesisat öğerinde, ( Hava Kanalları, Kablo Kanalları, Busbar, Kablo Demetleri, İzoleli veya İzolesiz boru) boşluklardan, yangın, duman ve zehirli gazların yapı içerisinde yayılımını engellemek için kullanılan bir yangın durdurucu, yangın yalıtım malzemesi olarak kullanılır.