Sabancı Üniversitesi, Yangın Yalıtımı ihtiyaçları için Denge Yapı'yı tercih etti.

HABERLER


Sabancı Üniversitesi, Yangın Yalıtımı ihtiyaçları için Denge Yapı'yı tercih etti.

SABANCI Üniversitesi'nin, alt yapısında bulunan, yolların altından binaların altyapılarını birbirine entegre eden tünellerin, pasif yangın koruma çözümleri için, geliştirilen projede, en ekonomik ve sürdürülebilir çözümler hedeflenmiştir. 

Tünellerde, yapıların elektrik, kuvvetli akım, zayıf akım, haberleşme ve data altyapılarının bulunduğu, kablo kanallarında, yapılara açılan koridorlardaki, yangın duvarlarının oluşturulması ve gerek tünel içinde, gerekse, yangın duvarı ve şaftların içinden geçen, hava kanalı, izoleli ve/veya izolesiz boru geçişleri bir, yangın yönetmeliği gereği, yapılması gereken, yangın bariyeri, yangın durdurucu olarak bilinen, duman ve alevin, bir kompartımandan, başka bir kompartımana geçmesine sebep olan zayıf noktalarda, 2 saat yangın dayanımlı özel yangın durdurucu detaylarımızla korunacaktır. 

Intumesan kablo yangın koruma kaplamalarımız, bu projede uzun kablo kanalı hatlarının üzerine kaplanmak suretiyle, kilometrelerce hattın, olası yangınlarda, yangın hasarını ve alanını kısıtlayarak, yapılara korumaya aldığı gibi, hatlarında, zayii edilmesini en aza indirecektir. Projede önerdiğimiz yangın durdurucu kaplama ürünümüz, rakiplerimizdeki yangın koruma kaplamalarından farklı olarak, ayrıca, kritik hatlarda, yangın anında işlevselliğin, hat enerji altında iken, yangın şartlarına dayanımı da temin edeceğinden, ileri bir güvenlik talebini de karşılayacaktır. Projede emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyoruz. 

Fotoğraflar

  • Kablo Yangın Koruma Kaplaması